در حال بارگیری...

ساخت قطعات و موتورهای توربینی

شرکت پالکو مدیریت ساخت و خودکفایی طیف وسیعی از قطعات و موتورهای توربینی و سیستم های جانبی مورد مصرف در صنایع هوایی، نفت و گاز، پتروشیمی و نیرو شامل موتورهای  TURBOPROP, TURBOJET,  TURBOFAN وTURBOSHAFT را با تکیه بر توان بالای زنجیره تأمین قطعات موتورهای توربینی و مطابق با استانداردهای بین المللی دنبال می نماید.

 

برخی از توانمندی های پالکو

ساخت انواع دیسک، شفت و پره های نواحی سرد و داغ توربین از جنس سوپر آلیاژهای پایه نیکل، کبالت، آلومینیوم، فولاد زنگ نزن و ...)

ساخت انواع پره و سایر قطعات صنعتی به روش آهنگری

تولید قطعات ریختگی به روش ریخته گری دقیق و ماسه ای ( قطعات نیروگاهی، لوکوموتیو و ...)

 طراحی و تهیه نقشه ها و مدارک ساخت قطعات و تجهیزات صنعتی

شبیه سازی فرایند تولید قطعات و تجهیزات

طراحی خط تولید ریخته گری دقیق

 

ساخت پره های ثابت موتور هوایی T۵۶ مربوط به هواپیمای باربری C۱۳۰

 

شرکت پالکو با توجه به نیاز مبرم صنایع هوایی به اقلام مربوط به قطعات موتور، پروژه ساخت و خودکفایی پره های ثابت کمپرسور موتور هوایی T۵۶ مربوط به هواپیمای باربری C۱۳۰ را از طریق شبکه تأمین تحت پوشش خود در سال ۹۰ در دستور کار قرار داد.
شرکت پالکو مفتخر است که با مدیریت ساخت این قطعه حساس که هم اکنون در مرحله مونتاژ نهایی می باشد، نقش مهمی در خود کفایی ساخت پره های ثابت کمپرسور به روش نورد سرد، ایفا نموده است.
 
 
فرایند ساخت این قطعه حساس با استفاده از نقشه ها و مستندات فنی همچنین اندازه گیری دقیق قطعات اصلی بدست آمده است.
 
 
روش تولید پره ثابت به روش نورد سرد ( COLD ROLLING ) می باشد که طی آن همزمان مقاطع آیرودینامیکی پره و پیچش مقاطع، شکل می گیرد.
رینگ های نگهدارنده پرده به روش نورد غلطکی و قالب فرم دهی تولید شده و بطور همزمان شیارهای نصب پره برای قطعه اولیه به روش برش لیزر ایجاد شده است.
 
 
در فرایند مونتاز جهت دستیابی به تلرانس های استاندارد قطعه از قالب های مخصوص و بسیار دقیق استفاده شده است
هر چند استاندارد مواد برای پره ثابت از جنس استیل کرم دار سری ۴۰۰ می باشد، لیکن در فرایند خودکفایی از شرایط سختگیرانه تری نسبت به استاندارد پیروی شده و از استیل کرم دار سری ۴۱۰ استفاده شده است
 

 پشتیبانی مهندسی و کیفی زنجیره تأمین از طریق تهیه، تدوین و انتشار مدارک فنی، مهندسی و کیفی مورد نیاز(نظیر نقشه ها، دستورالعمل های ساخت ، کنترل کیفیت، تست و آزمون و تخمین عمر) از طریق زنجیره خدمات مهندسی تحت پوشش، از جمله مزیت های رقابتی پالکو در این حوزه محسوب می گردد.

 

تولید انواع پره های ثابت و متحرک توربین گاز

 

تولید قطعات نفت، گاز و پتروشیمی

 

تعمیرات اساسی و نیمه اساسی توربو شارژها و توربین های گازی کوچک

 

برخی دیگر از قطعات تولید شده